Promocja

UWAGA! Promocja!

Zgłoś się z kolegą, koleżanką, znajomym, aby zapłacić mniej. Szczegóły w cenniku.

poniedziałek, 19 stycznia 2015

Dodatkowe zadania na teście praktycznym

Od 1 stycznia 2015 zdający egzamin na prawo jazdy mają do zaprezentowania dwa dodatkowe zadania na teście praktycznym. – To właściwa zmiana biegów i hamowanie silnikiem. Egzaminator będzie zwracał uwagę na wskazania obrotomierza, a także będzie korzystał z własnego doświadczenia określając, np. na podstawie słuchu. czy bieg jest zmieniany we właściwym momencie. 

Te przepisy mają na celu wyrobienie w młodych adeptach kierownicy umiejętności płynnej jazdy, a także zmniejszenie emisji spalin. Większe zmiany wchodzą od 1 stycznia 2016 i są już określone w ustawie o kierujących pojazdami, która częściowo obowiązuje od stycznia 2013, a jej druga część była prolongowana.

W 2016 roku każdy kto zda egzamin kat. B, otrzyma tymczasowe prawo jazdy, a także zielony listek, który będzie musiał obowiązkowo przykleić w widocznym miejscu na samochodzie. Ma od 4 do 8 miesięcy na zdanie dodatkowego godzinnego kursu teoretycznego z zakresu bezpieczeństwa jazdy w WORD i dwugodzinnego kursu jazdy w praktyce jazdy, który przeprowadzać będą ośrodki doskonalenia techniki jazdy. 

W okresie próbnym młody kierowca będzie musiał nie tylko obowiązkowo mieć zielony listek, ale będą na niego nałożone większe ograniczenia prędkości. Taki kierowca w mieście, w obszarze zabudowanym, będzie mógł się poruszać z prędkością do 50 km/h nawet jeśli znaki dopuszczałyby możliwość szybszej jazdy, a poza obszarem zabudowanym do 80. W dodatku na autostradzie nie pojedzie z prędkością 140 km/h, a maksymalnie 100 km/h.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz